Bambu çorapların giyimi konforlu ve sağlıklı

Bambu Çorap: Bu kadar para verilir mi?

Bambu çorap, ekonominin ve teknolojinin gelişmesi sayesinde karşımıza çıktı. Ekonominin gelişmesi gerekti, çünkü daha önce üretimi çok pahalıydı. Hem de, daha üst düzey bir teknoloji gerektirdiği için üretilen bambu çoraplar oldukça dayanıksız oluyordu.

Peki bu çoraplar neden üretilmeye başladı?

Bambu, materyal olarak kullanması kolay bir maddedir çünkü çok yönlü doğal bir kaynaktır. Yüzyıllar boyunca, Asya’da yemek pişirme, inşaat, ulaşım, tekstil ve tıp gibi çeşitli alanlarda kullanılmıştır. Ancak nispeten yakın zamanda batı dünyası, bambunun modern gereksinimlerimizin çoğuna nasıl geniş bir fayda yelpazesi ve çevre dostu bir çözüm sunduğunu keşfetti. Bambu, oldukça basit ve faydalı olan harika, yeşil bir kaynaktır. Birçok alanda kullanılmasıyla birlikte, bunlardan biri de çoraptır.

Bambu çorapların giyimi konforlu ve sağlıklı

 

Bambu çorapları tercih etmek için birçok nedeniniz var; işte ayaklarınız için doğru bir tercih olmasının nedenleri;

Bambu çorap neden tercih ediliyor?

 1. Rahatlık;
  Ayaklarınız sizi gün boyu devam ettirmekten sorumludur. Rahatsızlık vücudunuzun en alt kısmında başlarsa, tatsız hissetmeniz kaçınılmazdır. Yüksek kaliteli bambu çoraplar, ayaklarınızı konfor içinde tutar, sürtünmeyi ve rahatsızlığı önler ve bu üstün konfor da ayaklarınızı güzelleştirir.
 2. Doğru sıcaklık;
  Diğer kumaşların aksine, konfor, ısıyı düzenleyen kumaş sayesinde her türlü sıcaklıkta korunabilir. Ayakların sağlıklı kalması için ‘nefes alması’ gerekir ve bambu kumaş ayakların sıcakta serin kalmasını ve soğuk günlerde rahatça sıcak kalmasını sağlar.
 3. Nemden korur;
  Mantar enfeksiyonlarını ve diğer rahatsız edici rahatsızlıkları önlemek için ayaklar kuru kalmalıdır. Bambu kumaş, süper emici kılan elyafların içi boş yapısı sayesinde, kullanıcının kuru ayakları rahatça tutmasına yardımcı olur. Bu, malzemenin etkili bir şekilde nemi ciltten uzaklaştırdığı anlamına gelir. Bambu bu açıdan nefes alabilir ve pamuklu veya yün çoraplardan daha iyidir.
 4. Kokuyu giderir;
  Çoğu insan ayaklarının temiz ve kokusuz kalmasını ister. Bambu çoraplar, ayak kokusunu büyük ölçüde azaltan doğal olarak anti-bakteriyel bambu elyaflarından oluşur. Aslında, Japon tekstil endüstrisi tarafından yapılan testler, bambu kumaşın, ortaya çıkan koku oluşturucu bakterilerin% 70’inden fazlasını ortadan kaldırdığını göstermiştir.
 5. Cilt bakımı;
  Hassas ciltler, hipoalerjenik olan bambu kumaşı ile çok iyi bakılır. Çevre dostu bambu elyafları birçok insan yapımı elyaftan daha yumuşaktır ve cildi aynı şekilde tahriş etmez. Kullanılan bambular % 100 organik olarak yetiştirilir, bu nedenle hiçbir böcek ilacı veya başka kimyasal madde yoktur.

Takım elbise ile kullanılan düz ve koyu renkli çoraplar uzun zamandır rahatlığını bilenler tarafından kullanılıyordu. Günlük kullanım için üretilen bambu çorapların rengarenk ve desenli modelleri ile tarzınızı konforlu bir şekilde yansıtmak mümkün hale geldi. Artık kışın sıcak, yazın serin kullanıma imkan veren bu çoraplar ile şık olmak çok zor değil.