Külotlu çorap; kadınların vazgeçilmezi! İnce, kalın ya da desenli; her zaman moda külotlu çoraplar

Kaçmayan çorap, çorabın kaçmaması mümkün mü?

Kaçmayan çorap nereden satın alabilirim? Kaçmayan çorap da mı olurmuş! Kaçmaz çorap diye bir şey var mı? Cevap aslında, evet, bu tip çoraplar var. En azından iddiaya göre kaçmayan çorap üretilmiş. Belki de uzun süre kullanılabileceğinden bahsetmeye çalışıyorlar. Sorular çok, cevaplar çeşitli ama bu kaçan çoraplara harcanan paranın sonu gelmiyor. Bir de gün içerisinde çalışırken, bir yere giderken, birisiyle buluşacakken kaçmıyor mu? Şık olmak işte böyle böyle külfet olmaya başlıyor.

Özellikle etekler ile etkisi çarpıcı bir hal alan diz üstü çoraplar

Kış aylarında kaçmış bir külotlu çorabın üzerine giyilen diz üstü bir çorap da nefis bir çözüm bu arada. Hem tarz görünmek hem de kaçmış çorabı kamufle etmek oldukça iyi hissettirebilir.

Kaçmayan çorap peşinde koşmaktan yorulduk!

Aslında bir de şöyle bir dert var ki, o en can sıkıcı olanı: Yeni alınmış ince bir çorabın daha ilk kullanım sırasında kaçması ve kullanılamaz hale gelmesi!

Gün içerisinde kaçan çoraplar insanı zor durumda bırakabilir ama bazı şeylere dikkat ederek ince çorapların kaçmasının önüne geçmek ve/veya çorapların ömrünü uzatmak mümkün. Özellikle ince çorapların giyerken kaçmasını önlemekten bahsetmek istiyoruz.

Peki çorabın kaçmaması için ne yapmalı?

  • Bedeninize uygun çorap alın. Küçük beden çorabı giyerken çekiştirmek gerekir ki bu da çorabın kaçmasına davetiye demektir.
  • Öncelikle ellerinizdeki takıları çıkartın.
  • El ve ayak tırnaklarınızın takılmamasına özen gösterin.
  • Çorabın tüm bacağını avucunuzda toplayarak burnunu ayağınıza geçirin.
  • Burundan itibaren çorabı gerdirerek bacağınıza eşit olarak dağılmasını sağlayıp, yavaşça yukarı doğru çekin.
  • Çorabı giydikten sonra dönmüş ve bol duran bölümlerini elinizi hafifçe ıslatıp, nazikçe çekerek düzeltin.
  • Giyerken gösterdiğiniz özeni çıkartırken de uygulayın.

 

İlkbahar - Yaz külotlu çorap modası

Hem incecik, yok çorap giymek hem de kaçmaz çorap aramak yerine, bu güzelim çorapları giyerken biraz dikkat etmek yeterli. Seçerken gösterilen özen, giyerken de gösterilirse aslında ne kadar tasarruf sağlayabileceğinizi de kendiniz fark edeceksiniz zaten.

Kaçmayan çorap arayışı yerine, mevcut çorabın kaçmamasına dikkat etmek hem faydalı hem ekonomik bir yaklaşım olabilir. İnce çorapların ömrünü uzatmak için, daha uzun ömürlü külotlu çoraplar için ne yapmalı?