Etek, kazak, şort kombinine uygun dizaltı çizgili kadın çorabı

Desenli çorap giymek çok keyifli ve şık

Çoraplar sadece korunma amaçlı kullanım dışına çıktığı andan itibaren, desenli çorap da kendini göstermeye başladı. Desen katmak için renk içeren şeritler, çeşitli şekiller, yazı ile desen oluşturan, mottolu çoraplara bile rastladık.

Desenli çorap klasik kıyafetlerle kullanılabilir mi?

Kadın çorabı denildiğinde hatta özellikle desenli külotlu çorapları ele aldığımızda kıyafetin ya da kombinin baskın parçası olarak kullanılmadığı durumlarda tarz bir şıklık yaratmak mümkün. Cool bir görünüm için, çok büyük desenler bile tercih edilebilir ama bunun bir miktar risk içerdiğini unutmamak gerek. Yani aslında, küçük desenler tercih etmek iş ortamı gibi alanlarda, klasik kıyafetler için en doğru adım.

Erkeklerin desenli çorap ile işi biraz daha kolay görünüyor ama konu tam olarak öyle değil. Şıklık ve rüküşlük arasındaki çizgi çok ince. Bu konuda bazı tavsiyelerimizi renkli çoraplarla ilgili olarak aktarmıştık. Renk için geçerli adımları desenli çorap için de geçerli düşünebiliriz.

Desenli çorap deyince ilk akla gelenler

Desen sadece rastgele bir araya gelmiş şekiller anlamına gelmiyor. Renk, motif, kabartma şekiller, çizgiler ve hatta mottolu çoraplar bile bu kategoriye giriyor. Daha çok spor ayakkabıyla tercih edilen mottolu çorap modelleri ile size uygun olan mesajı adımlarınızda taşıyabilirsiniz. Stilinizi ve farklılığınızı anlatabileceğiniz bir araç olarak kullanabileceğiniz bu çoraplar için isteğe bağlı yazı yazdırabileceğiniz seçenekler bile mevcut. Daha uzun modellerini kış aylarında botlarla da tercih edebilir veya spora giderken taytın üzerine çekerek kombinleyebilirsiniz.

Baskılı çorap

Mottolu çorapların diğer bir alternatifi de baskılı çoraplar. Bazı modelleri canlı renkler ile bir araya getirilip tasarlanırken, bazı modelleri ise beyaz bilekli çoraplara minimalist bir baskı ile tasarlanıyor. Kaykay ayakkabıları, Converse’ler, Vans modelleri gibi düşük bilek tasarımlı ayakkabılar ile kombinlendiğinde hoş ve sıradışı bir görünüm sağlayabilir.

Desenli külotlu çoraplar dikkat çekmek için birebir!

Çizgili çorap

Renkli, baskılı yada mottolu çoraplar sizin için fazla iddialı ise daha minimalist tasarımlar ile de çorap modasına uyum sağlayabilirsiniz. Çizgili pastel renkler ile birleştirilmiş olan modeller kombinlerinize de canlılık katabilir.

Transparan çorap

İlgi uyandırmak ve dikkat çekmeyi sevenler için ise transparan çoraplar oldukça uygun. Transparan çorapların üzerine desenler ile tamamlanan çorapların spor bir ayakkabıyla uyumu ilgi çekici olabilir. Düz renkli çoraplara göre daha riskli kombinler de olsa sade bir elbise ve yine sade beyaz bir spor ayakkabı ile şahane bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ve iddialı giyimi zirvede yaşayanlar için topuklu ayakkabılar ile renkli çorapların kombini de son dönemlerde trend haline geldi. Çok kişi tarafından tercih edilmese de kombinleme yeteneklerine ve yaratıcı tarafına güvenen kadınlara kış aylarında böyle bir kombin ile denk gelebilirsiniz.