Desenli külotlu çoraplar ile şık görünmenin 12 yolu, siyah külotlu çorap.
|

Desenli külotlu çorap ile tarz görünmenin 12 yolu

Desenli külotlu çorap sanılanın aksine oldukça kolay kullanılabilir ve günü kurtaran star aksesuarınız olabilir. Birkaç noktaya dikkat ettikten sonra elbise, pantolon ve etekle kolaylıkla kombinleyebilir, çorapların “hareketli” tasarımlarından dolayı daha sade aksesuarlarla birleştirip, size özel görünümler oluşturabilirsiniz.

balıksırtı desenli külotlu çorap, siyah külotlu çorap, platform topuklu ayakkabı

Desenli külotlu çorap nasıl kombinlenir?

 1. İlk adım; siyah! Desenli çorap giymeye yeni başlıyor ya da nasıl kullanabileceğinizi bilmiyorsanız kendinizi siyahın güvenli kollarına bırakın. Siyah ve desenli külotlu çorapları, külotlu çorap giyebileceğiniz her yerde rahatça kullanabilirsiniz. İki noktaya dikkat: Desenler çok büyük olması, kıyafetinizdeki desenle örtüşmesin/aynı olmasın.
 2. Desenli külotlu çorap giyerken tercih edilecek diğer bir kolay yöntem, her zaman olduğu gibi en güvenli tercih olan koyu bir renk (bir kıyafet) seçmektir. Koyu renk bir kıyafet, hem çorap rengini kombinlemek için kolay olacaktır, hem de desenlerin yarattığı hareketliliği dengeleyecektir. Şirin, küçük puantiyeleriyle tercih edilen sade desenli bir çorap, siyah renkte bir elbise ve topuklu ayakkabı ile harika bir görünüm verir.
siyah desenli kulotlu corap

Külotlu çorap kombini için hangi tarzı seçmeli?

 1. Klas görünüm veren, klasik denebilecek tarza yakın bir kıyafetle birlikte vamp bir desenli külotlu çorap çok cool bir tarz yaratmaktadır. Blazer bir ceket, beyaz gömlek ya da kalem etek ile çok tarz olabilirsiniz.
 2. Günlük kullanımda dişi görünümü dengelemek için maskülen bir kıyafetle kullanılacak bir desenli külotlu çorap ile ve uzun kazak ya da oversize tişörtle sadece renk, desen değil tarz dengelemesi yapmak da mümkün.
 3. Kışın, desenli bir külotlu çorabı kalın mini bir elbisenin altına giyebilir, bir bootie ve bir kazakla da farklı bir kombin elde edebilirsiniz.
 4. Puantiyeli bir külotlu çorap, kot şortla giyildiğinde çıplak bacaklardan daha iyi görünebilir ve birçok kombinden daha farklı bir görünüm sunar, özellikle soğuk günlerde.
 5. Desenli külotlu çorabının üzerine yünlü bir dizaltı çorap giyerek kolayca bir kombin ve farklılık yaratabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman dizaltı çorabı çıkararak kombininizde değişiklik yapabilirsiniz.
 6. Yırtık şort ve jeanlerin moda olduğu günleri yaşadık, hala da yaşıyoruz. Bu yönde bir tercih yaparken şaşırtıcı ve dikkat çekici bir görünüm için yırtık pantolonu dantelli bir külotlu çorap üzerine giyebilirsiniz.

Bir etkinliğe katılırken desenli külotlu çorap kullanılır mı?

 1. İş kıyafetlerini daha eğlenceli bir hale getirmek ve renkli kişiliğinizi göstermek için desenli bir külotlu çorabı tercih edebilirsiniz.
 2. Desenli külotlu çoraplar, süslü bir kıyafet ile mükemmel bir kombin haline gelebilir. Bir etkinliğe katılacaksanız, parlak veya tek renk bir mini etekle seçtiğiniz çorap çok iyi bir ikili olabilir.
 3. Desenli bir külotlu çorapla dikkat çekmemek biraz zor. Fakat yine de sade bir kombin istiyorsanız ,siyah bir elbise ve siyah bir ayakkabıyla birlikte giyebilirsiniz.
 4. Oxford ayakkabı ile uyumu (maskülen – feminen dengesi de yarattığı için) çok hoş bir görünüm vererek rahatça tercih edebilirsiniz.

İlham vermesi açısından birbirinden farklı külotlu çorap kombinlerini aşağıdaki görsellerde inceleyebilirsiniz. Kullandığınız çorabın modeli ve rengine göre, cüretkar, naif, enerjik, ağırbaşlı ya da iddialı görünmek mümkün. Yapmanız gereken tek şey, nasıl görünmek istediğinize karar vermek ve külotlu çorap kombininizi tarzınıza göre şekillendirmek.

Külotlu çoraplar hakkında bu kadar konuşmuşken, biraz daha detaylı bilgi için faydalı bir yazımızı da yeri gelmişken paylaşalım: Peki, külotlu çorap çeşitleri nelerdir?

Külotlu çoraplar hakkında birbirinden şık ve cıvıl cıvıl kullanım şekillerini incelemeye devam edeceğiz. Takipte kalın!