file çorap kombini, etek pantolon ve tiletto ve topuklu ayakkabı ile tercih edilmiş

Diz üstü çorap ile iyi görünmenin 14 yolu

diz üstü çorap en çok kısa etekle kullanııyor

Soğuk havalarda diz üstü çorap kurtarıcı olabilir! Siz de biliyorsunuz ki havalar soğuduğunda eldiven, bere derken modaya uygun ya da şık görünmek biraz zor olabiliyor. Aynı zamanda sıcak kalmak da ayrı bir sorun. Eğer ceket ve şal ile birlikte, bir elbise ya da etek giyiyorsanız, bacaklarınızın büyük kısmı açıkta kalır. Opak çorap giyebilirsiniz ama ince çorap giymeyi tercih edenler için diz üstü uzun çorapları tavsiye edebiliriz. Ayrıca diz üstü triko çorap kullanmak isterseniz, canlı renkleri tercih edeceğiniz bu çoraplar sizi sıcak tuttuğu kadar  etkili ve çekici görünmenize de yardımcı olacaktır. Kışın sürekli tayt yada pantolon giymek yerine uzun diz üstü örgü çoraplarla da güzel kombinler yakalayabilirsiniz. Çünkü onlar rahat, tarz olmasının yanı sıra ağır ve hantal kıyafetlere göre taşıması daha kolay.

Diz üstü çorapları nasıl giyebileceğiniz ve onlarla nasıl stil görünebileceğiniz hakkında bazı ilham dolu kombinler hazırladık. Bu kombinlerle, kolaylıkla tarz ve dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Özellikle etekler ile etkisi çarpıcı bir hal alan diz üstü çoraplar

14 farklı diz üstü çorap kombini

 1. Sneakers ve deri etekle: Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, etekle aynı renk kombinlendiği durumlarda çorabın deseninin çok fazla olmamasını sağlamak. Mümkün olduğunca düz renk kullanmak en güvenli kullanım olacaktır. Fakat desenli diz üstü çoraplar ile aykırıya kaçan bir tarz seçmek de olası. Eteğin vamp görüntüsü ile çorapta yer alabilecek şirin desenlerin birbirine çok tezat olmaması da önemli.
 2. Rahat loafers ayakkabılarla
 3. Bot altında: Özellikle kısa bot ya da bootie denen tarz ayakkabılarla kullanılacak diz üstü çoraplar sizi daha enerjik ve genç gösterecektir. Bot rengine çok aykırı düşmemekte fayda var. Gri ile siyah, kahverengi ile bej birlikte kullanmak gibi düşünülebilir. Aynı zamanda, çorabın çok çizgili olmasından da kaçınmak gerekir.
 4. Renk- Kontrast uygulamasıyla
 5. Favori ayakkabınızla
 6. Günlük bir elbiseyle
 7. Dantel bootlarla
 8. Baskılı bir kombini dengelemek için
 9. Yağmur botlarıyla: En kolay kullanım şekli bu olsa gerek. Neredeyse ne giyseniz olur. Elbette külotlu çorap inceliğinde görünerek yağmur botunun sportif/şirin görüntüsünü bozabilecek olanlar haricinde!
 10. İnce külotlu çorap üzerinde
 11. Mini kiloş bir etekle
 12. Uzun triko kazakla
 13. Boyfriend gömlekle
 14. Spor ayakkabıyla

Diz üstü çorap sayılırsa ki sayılmalı, jartiyer çorapla ilgili detaylara da bir göz atmanızı öneriyoruz. Bir fantazi malzemesi şeklinde görülmesi sebebiyle kısıtlı bir alanda kendine yer bulabilen jartiyer çorapları, aslında kullanım kolaylığı ve kattığı şıklık ile henüz hak ettiği yerde değil.

İster jartiyer çorabı olsun, ister bildiğimiz diz üstü çorap; desen, renk ve danye anlamında o kadar çok şeçenek var ki; istersen genç ve çılgın, istersen iddialı ve cesur, istersen klasik ve şık görünmen çok kolayca mümkün hale geliyor. Bu konularda küçük küçük verdiğimiz ipuçları ile aslında gardrobunuzda ne çok imkanlar yattığını fark edecek, bulunduğunuz çevrede artan şıklığınız ile dikkat çekebileceksiniz.