tarz Erkek renkli desenli çorap ve takım elbise

Erkek çorap modası neleri kapsar?

Erkek çorap modası denilebilecek kadar bir çeşitlilik artık mevcut. Çorap çekmecelerini sadece siyah veya beyaz çorapların doldurduğu zamanlar artık geride kaldı. Cesur renklerden, çarpıcı desenlere erkek çorap modası büyük bir değişim geçirdi ve geçirmeye devam ediyor.

Erkekler artık takım elbisesine hareket katmak için sadece kravat takmıyor. Renkli çorap ile başlayan akım sonrası, modanın takipçisi kalmak isteyen erkekler tarzlarını eşsiz kılmak için çoraplarına daha çok dikkat ediyor.

Erkek çorap çeşitleri nelerdir?

Görünmez Çoraplar

İyi kalitede üretilen ve akıllıca tasarlanmış bir çift görünmez çorap, ayaklarınızı rahat ve kuru tutarken onlara şık bir görünüm de katacaktır. Ayrıca tempolu bir günde ayak topuklarından kaymadan rahat bir gün geçirmenize yardımcı olurlar. Ama yanlış ayakkabılar ile giyildiklerinde, ayakkabının ayağına vurmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.Bu çoraplar neredeyse her tip kıyafet ve ayakkabıyla giyilebilir. Ancak bot, yüksek topuklu ve sandalet ile giymekten kaçınmalısınız.

Erkek çorap modasında renkli ve desenli çoraplar şıklık katan bir unsur olarak öne çıkıyor. Pantolon paçası şu sıralar daha kısa kullanılıyor.

Spor Çoraplar

Spor çoraplar ise bileğin tam üstüne veya biraz yukarısına otururlar ve ayak topuğu ile bileğini sararlar, ayağını sürtünmeden korurlar.
Spor çorapları moda aksesuarları değildir, bu demek oluyor ki en rahat çorapların başında yer alan bu çoraplar koşu, fitness ve benzeri fiziksel aktiviteler için en uygun modeldir.

Soket Çoraplar

Modern erkeğin en büyük kurtarıcılarından soket çoraplar ,geniş yelpazedeki renk, kumaş, kalınlık ve tasarımıyla birçok kıyafetle kolayca uyum göstermelerinin yanısıra bot, sneaker, loafer gibi farklı ayakkabı modelleriyle de rahatlıkla giyilebilirler.

Dizaltı Çoraplar

Dizaltı çoraplardan önce, çorabın ayak bileğinde katlanmasını istemeyenler için dizüstü çorap modelleri vardı. Ancak çorap üretimi şimdi çok gelişti, dizaltı çoraplar ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Bazı insanlar bu çorapların modası geçti dese de, doğru kombinler ile bu model çoraplarla da şıklığı yakalayacağınıza eminiz.

Çorap tercihi yaparken elbette mevsime uygun materyal seçmek de önemli.

Pamuk Çorap

Bilmeyen yoktur herhalde, pamuk kraldır. Konu çorap olunca bu kesinlikle doğru. Çünkü pamuk çorapların kullanımı çok konforludur. İnce ve hafif olması feraj bir kullanıma imkan verirken sıcak havalarda ayağın serin kalmasına yardımcı olan pamuk çoraplar ayrıca dayanıklıdır. Zaman geçtikçe görülen deformasyon azdır ve diğer çeşitlerine göre nispeten ucuzdur. Pamuk çoraplara, çorap çekmecesinde her zaman yer vermek gerekir.

Yün Çorap

Yün, çoraplar üretilmeye başladığından beri kullanılan bir malzemedir. Çünkü yün çorap, ayağı soğuk havada sıcak, hava ısındığında serin tutabilir. Diğer materyaller gibi nemi de çok emmez. Bu sebeple outdoor faaliyetleri için, mesela dağcılık ve kayan için uygun olabilmektedir.

Tamamen yünden imal edilen çoraplar kalın ve kaşındırıcı olması sebebiyle, tercih ederken sentetiklerle karıştırılmış modeller tercih edilmelidir. Böylece daha yumuşak ve uzun ömürlü bir çorap tercih etmiş olacaksınız.

Desen, renk ve materyal konusunda daha derine inmek mümkün. Fakat öncesinde tarz hakkında biraz bilgi vermek gerek: Erkek renkli çorap giyer mi?

Son olarak, erkek çorabı satan bazı markalar: H&M, NoFilterButik.