Desenli takım elbise ile aynı desendeki çorabı kombinlemekten kaçının.

Erkek renkli çorap giyer mi?

Lacivert bir takım elbisenin altında görünen kahverengi üstüne turuncu çizgili çoraplar… Kendini bilmezlik mi? Yeni bir moda mı? Erkeğe yakışır mı? Erkek renkli çorap giyer mi? Giymemesi için bir sebep yok! Hangi renkleri, hangi kıyafetle, ayakkabı tercih edeceğini bildiği sürece çok da şık olur.

Erkek renkli çorap seçerken ilk olarak neye dikkat etmeli?

Dünya modacılarının, yıllardan beri bitmeyen tartışmasıdır; çorap rengi pantolonla mı aynı tonda olmalı, ayakkabı ile mi uyum göstermelidir? Hala bu sorunun doğru cevabını bulabilmiş değiller. Her iki tercihin de hatırı sayılır sayıda savunucusu vardır.

Renkli çoraplar ile kıyafetinize bir dinamizm katabilirsiniz

Erkek, renkli çorapta pantolon rengine konsantre olmalı!

Çorap rengini pantolon rengi ile kombine etmek daha doğrudur. Bu genel kabul görmüş gerçektir ve kendisine her zaman taraftar bulmaktadır. Birçok sebebi var. Bunlardan ilki, pantolonu tamamlayan ya da kontrasta kaçan çorap rengi, bazen ayakkabıya geçişi yumuşatmakta, bazen stilin devamını sağlamakta, bazen de ayakkabının deseni ya da rengindeki baskın tavrı azaltarak daha iyi bir görüntüye sebep verebilmektedir.

Ayrıca, üretim aşaması ya da ham madde açısından bakarsak, çorap da diğer dış giyim ürünleri gibi konfeksiyon ama ayakkabı daha farklı bir kulvardan gelmektedir. Bu farklılığa rağmen ve tarzın tamamlanması için daha pantolon rengini temel almak daha kolay olsa da, ayakkabı ile tonlanmış bir çorap rengi ile tamamlanan kombin de rafine bir tarz, göze hoş gelen bir şıklık yaratabilmektedir. İlla ki biri olmalı , diğeri facia olur gibi bir düşüncede de diretmemekle birlikte birkaç örneğe bakabiliriz.

Erkek renkli çorap giyer mi?

Beyaz, renkli erkek çorabı sayılmamalı!

Ama giyerken dikkatli olmalı, –son dönemde 80’ler modanın geri dönüşü ile kombin çeşitleri ve alanı genişliyor olsa da! Beyaz çorabı, beyaz ve çok açık krem rengi takım ve pantolonların dışında kullanmak kötü bir görüntüye neden olabilir. Resmi takım elbiselerle, özellikle de koyu renk tercihlerinde ise baklava dilimli çorapları tercih etmemelisiniz. Bu tarz çorapları ekose spor gömlek ve keten pantolon kombinasyonlarınızda, daha spor çizgileri olan rahat bir ayakkabı ile kullanabilirsiniz.

Bir erkek renkli çorap kullanırken çorapların konç kısımlarının yeterince uzun olmasına kesinlikle dikkat etmeli! Çünkü bacak bacak üstüne atınca, çorabın üst kısmından gözüken ten, biraz itici bir görüntüye neden olabilir.

Çok renkli çorap tercihlerinde ise, mutlaka kombinasyondaki renkler içinde hem ayakkabı, hem de pantolon rengini arayınız. Ana renk için pantolon, desen için ayakkabıyı tercih etmek çok büyük oranda isabetli olacaktır. Fakat söylemeden geçmemek gerekir çok renkli çorap giymek riskli bir tercihtir, o yüzden iyi bir varyasyonla çok şık neticeler alabilir veya kreasyonunuzu mahvedebilirsiniz.

Peki bu konuda nelere dikkat etmek gerekir?

Erkekler renkli çorap  seçiminde tarz bir görünümü spor ayakkabı ile de sağlayabiliyor.