puantiyeli siyah kulotlu corap topuklu ayakkabili kadin

İlkbahar – Yaz Çorap Modası

Sadece kışın değil, ilkbahar ve yaz aylarında da çoraplara ihtiyacımız oluyor. Isınan hava ile birlikte çorap giymek biraz zorlaşsa da doğru seçilen, uygun çorap modelleri ile konforlu ve tarz olmak mümkün. Doğru tercihlerle çorap modasını takip etmek hiç de zor değil!

AÇIK AYAKKABI ÇORAP MODASI

Son yıllarda, özellikle bahar aylarında, kısa pantolon altına giyilen ayakkabıdan gözüken çoraplar ve açık ayakkabı içerisine giyilen çoraplar çok moda. Bu modaya uymak için yapmanız gereken şey, doğru çorap modelleri ile ayakkabıları kombinlemek. Kombinlerken dikkat etmeniz gereken şeyler ise çoraplar ile ayakkabıların renk uyumu, çorapların desenleri ve dantel, tül, kabartma gibi detaylar. Ayrıca ilkbaharın dengesiz havaları için de açık ayakkabılar içerisine çorap giymek uygun olabilir.

Bir diğer moda ise desenli çoraplar. Özellikle bahar ve yaz aylarında, kısa bir elbisenin altına giydiğiniz açık ayakkabılarla desenli, renkli çorapları kombinlemek oldukça hoş olabilir.

Gizli çoraplar özellikle yaz aylarında açık ayakkabıların içerisine giyebileceğiniz, tercih edebileceğiniz çoraplar. Bu çoraplar ayakkabınızın ayağınızı vurması gibi olumsuz durumları önlerken, farklı desenleri ve modelleriyle ayakkabılarınızla bütünleyerek sergileyebileceğiniz modellerden de oluşuyor. Kırmızı bir stiletto içerisine giyeceğiniz bu çorap, ayakkabınızın modelinin farklı görünmesini bile sağlayabilir.

Çorap modasında asla eskimeyen bir diğer kullanım şekli, özellikle bahar aylarından yaza geçişlerde tercih edilen diz üstü çoraplar. Bu çorap modellerini, şort altına ya da eteklerle birleştirerek şirin bir kombin oluşturabilirsiniz.

Son yıllarda oldukça moda olan sneakers ayakkabı modellerini de desenli çoraplarla giyerek farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Sneakerslarla renkli, desenleri büyük ve belirgin, dokuması ince ve terletmeyen çoraplar yaz ve bahar ayları için önerilerimiz arasında.