gri opak cizgili kulotlu corap topuklu bot mini etek

Külotlu çorap dosyası: İlkbahar-yaz için tavsiyeler

Puantiyeli siyah külotlu çorap

Külotlu çorap vazgeçilmezler arasında ilk sırada…

Tarzını ortaya koymak için kışın ince külotlu çorap kullanımına rastlansa da hem soğuktan korunma amaçlı, hem şıklık amaçlı hem de tarz görünmek için kullanıldıklarını söylemek yanlış olmaz.

İlkbaharda külotlu çorap kullanmak daha rahat olsa da, yaz mevsiminde külotlu çorap giymek bir işkence olabilir. Ancak son yıllarda hem dokuma teknolojisinde meydana gelen gelişmeler, hem de çorap üreticilerinin kadınların arzularına kulak vermeye başlaması, sıcak bahar ve yaz günlerini çekilmez olmaktan çıkartıyor. Süer ince külotlu çorap, serin külotlu çorap gibi kullanışlı ve şık ürünler kendini göstermeye başladı. Gelin, ilkbahar-yaz için çorap fikirlerini gözden geçirelim.

Süper süper ince külotlu çorap

Yazın çorap konusunda, özellikle de külotlu çorap konusunda sıkıntı yaratan temel unsur kalınlık olmayabilir. Artan hava sıcaklığı ile birlikte çorap kalın olmasa bile, tene yapışmış bir çorap yüzünden vücut nefes almakta güçlük çekebilir. Neyseki bu sıkıntıyı gören modacı ve üreticiler çözüm üretmekte gecikmediler. Hem şıklık hem de doğal bir görünüm veren süper süper ince külotlu çoraplar gayet konforlu bir çözümdür mesela. Yani, defolardan kaçınmak için yazın giydiğimiz çorabın alabildiğine ince (biraz da dayanıklı) olması gerekli. Eğer doğru renk tonunu seçerseniz bacağınıza yeni kremlenmiş gibi doğal bir parlaklık veriyor. Derin yırtmaçlar, kısa etekler ve şortlar için şık bir tamamlayıcı. Tabii bir de bu çorapların daha giyerken kaçması gibi bir dert olmasa!

Parmak dekolteli çoraplar

Yazın en büyük sıkıntılardan biri de, açık burunlu ayakkabılar ve sandaletlere uygun çorap bulabilmektir. Hoş, çarpıcı renkler içeren soket çoraplarla bu dar boğaz bir miktar aşıldı, hatta fileli çoraplar bu tip ayakkabılarla kullanılarak yeni bir akım da başlattı ama bir diğer yöntem ise parmak dekolteli çoraplara yönelmek. Bu çoraplar daha çok bahar aylarına uygun açık ayakkabılar ile uyum sağlayacak bir seçenek. Yazın doğal görünüm daha da önem kazanacağı için ten renklerini seçmek daha uygun olabilir.

Yaz için özel tasarım külotlu çoraplar

Çok serin külotlu çorap bunlardan biri. İpliklerindeki özel lif dokusu sayesinde hava sirkülasyonuna engel olmuyor ve bacağı tüm gün serin ve konforlu tutuyor. T-paneli (külot izi yok) sayesinde kısa etekler, şortlar ve derin yırtmaçlı kıyafetler için uygun.

İncelik, kalınlık ya da kullanılan materyal dışında, bir de desenli külotlu çoraplar var, unutmamak gerek!