Çoraplar kaçıyor!

Kaçan ince çorap 3 adımda nasıl tamir edilir?

İnce çoraplarımızda, külotlu çorap ya da değil arada bir sıkıntı yaşayabiliyoruz. Hepimiz biliyoruz ki özellikle külotlu ince çorap, hassas bir aksesuardır ve denye ne kadar düşükse çorap o kadar şeffaf olur. Bu yüzden çorabınız herhangi bir yere kolayca takılabilir. Bu nedenle, dikkatli davranmanız ve bir engel olduğunu fark ederseniz zamanında hareket etmeniz önemlidir.

Külotlu çoraplar, çok sayıda ince iplik kullanılarak ince bir örme kumaştan yapılır. Temel olarak, külotlu çoraplarınızdaki bu hasar, iplikler çekildiğinde meydana gelir, bu da neredeyse her şey tarafından tetiklenebilir.

Herhangi bir yere takıldığınızda, külotlu çoraplarınızdan geçen koyu renkli bir nokta görünür, sonrasında siyah bir çizgiye benzer ve bir tel çekildiğinde ortaya çıkar. Panik yapmayın! Bu küçük hasarı düzeltirseniz, külotlu çoraplarınızı temelde çözülemez bırakacak olan bir yırtılmaya neden olma ihtimaliniz daha düşük olacaktır.Takılan külotlu çoraplarınızı düzeltmenin bir yolu var. Ancak dikkatli olunmalı, özen ve dikkatle yapılmalıdır (ve mümkünse eldivenlerle).

Kaçan naylon çorap nasıl tamir edilir diyorsanız, işte çözüm!

3 Adımda kaçmış ince çorap tamiri

  1. Külotlu çorapınızın üzerinde siyah bir çizgi gibi görünen pürüzleri belirleyin. Küçük veya büyük olabilir. Her iki durumda da, onları geri çekebileceksiniz.
  2. Çizginin her iki ucunu da tutup çektiğinizde , çizginin kaybolduğunu veya küçüldüğünü göreceksiniz.
  3. Çok hassas bir şekilde, parmağınızı çizginin olduğu yere geçirin, yavaşça ovun ve kaybolmalarını izleyin!

Not: Bazen bir kaza meydana gelebilir ve kaçan iplikler büyük bir ağa dönüşebilir. Fazla büyümesini engellemek için ağın uçlarına bir damla oje koymak bir çözüm olabilir. Saç spreyi, ağın sabitlenmesinde ve felaketin önlenmesinde de etkilidir.

Daha önce, külotlu çoraplarını daha uzun süreli kullanmak isteyenler için saklama ya da yıkama koşulları gibi bilgiler içeren kısa bir kılavuz hazırlamıştık, buyrun: Naylon çorap nasıl daha uzun süre kullanılabilir?

İlkbahar -yaz mevsimlerinde incecik külotlu çoraplarıyla daha ferah ve şık bir kullanımı tercih edenlerin ya da kıyafetine, kombinine uygunluğu sebebiyle ince çorap tercih edenlerin dikkat etmesi gereken durumlar da var. Mesela, çorabın daha giyerken kaçması! O konuda da birkaç tavsiyemiz var: Çorabın kaçmaması için ne yapmalı?

Külotlu çorabın saklama koşullarını, kaçmaması için nelere dikkat etmek gerektiğini, kaçtıysa ne yapılabileceğini kısa ve pratik ipuçlarıyla aktardık. Kaçmayan külotlu çorap için daha başka alternatif bilgilere ulaşırsak paylaşmaya devam edeceğiz.

Şimdilik son ipucu: Önemli bir davete katılacaksanız, giydiğiniz çorabın bir eşini daha satın alın, çantanıza atın. Son dakikada karşılaşacağınız bir terslik yüzünden sıkıntı yaşamaktansa, kendinize güveniniz yerinde bir şekilde katılın davete. Bu moralinizi, pozitif enerjinizi yüksek tutmanızı da sağlar.

Haydi şimdi, nasıl görünmek istediğinize karar verin ve kıyafetinizi külotlu çorabınızla kombinlemeye başlayın!