Külotlu çorapla ilgili doğru sanılan yanlışlar

Külotlu çoraplar hakkında çok şehir efsaneleri ve yanlış düşünüşler mevcuttur. İnsanların külotlu çorapları giymemeyi tercih ettiklerini, çünkü  rahat olmadıklarını iddia ettiklerini duymuşsunuzdur. Külotlu çoraplarla ilgili bu yanlış mitleri ortaya çıkarmak için buradayız. Peki doğru olan ne? Öğrenmek için okumaya devam ediniz!

Yanlış Efsane  1: Külotlu çorap giymek rahatsız edici

Uzun zamandır külotlu çorap ile ilgili en çok söylenmiş yanlış efsanedir.Sizin için doğru çifti ve doğru bedeni satın almak çok önemlidir. Külotlu çoraplarınız aşağı doğru kaydığında: Bu genellikle külotlu çoraplarınız aşındığında, özellikle kalitesiz çorap markaları yüzünden olur. Eğer yeni aldığınız külotlu çoraplarınız aşağı kayarsa, muhtemelen yanlış beden aldınız. Ya sizin için çok kısa ya da bel bandı yerinde kalmak için çok sıkı / gevşek. Külotlu çoraplarınız yüzünden ayak parmaklarınızda rahatsızlık duyduğunuzda: Bu külotlu çorap sizin için çok kısa olduğu için daha büyük bir beden satın almanız gerekir. Külotlu çoraplarınız sizin için çok kısaysa eğer aşağıya kayacaklardır ve bunu fark ettiğinizde, düşmelerini önlemek için, külotlu çoraplarınızı tekrar tekrar çekmeye başlayacaksınız. Birkaç saat sonra da, parmaklarınız külotlu çorabınıza (özellikle başparmağınızı) delmeye başlayacak ve külotlu çoraplarınızı mahvedecektir. Doğru ölçüleri almak her zaman önemli . Her çorap markasının farklı boyutlara sahip olduğunu ve boy , kilonuz için doğru olup olmadığını her zaman iki kez kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın. Çorabınızın doğru ölçülerde olması büyük bir fark yaratacaktır!

Külotlu çorabınız kaşındırıyorsa: Maddenin bileşimine bakmalısınız. Belki benzer bir ürünü farklı bir markada deneyebilirsiniz. Bazı markalar kaşmir veya pamuk gibi cilt dostu malzemeler kullanılarak üretilen doğal elyaf çorapları sunar. Hassas cilde sahip bazı kişilerde için de naylon kaşıntı yaratır.Yumuşak bir yıkama yapmak iyi bir fikir olabilir.

Yanlış Efsane  2: Hamile kadınlar külotlu çorap giyemez

Yanlış Efsane  3: Yalnızca ince kadınlar külotlu çorap giyebilir

Bu kesinlikle yanlıştır. Her insan farklı bir vücut şekline sahip, uzun boylu, kısa boylu, ince veya kilolu insanlar için, ayrıca tüm kadınlar ve erkekler için külotlu çoraplar mevcut. Evet, birçok erkek de külotlu çorap giyebiliyor.

Sahte Efsane No. 4: Tüm külotlu çorapların kaçması kolaydır.

Bazı insanlar, onları mahvetmeden bir çift ince külotlu çorap giyememektedir.

Yapmamız gereken tek şey tüm bu durumlardan kaçınmak. Örneğin, bacaklarınızı çarpmaktan veya takılmaktan kaçının (külotlu çoraplarınızı  fark etmeden bir yerelere takabilirsiniz) vb. Bir kediniz veya köpeğiniz varsa, evcil hayvanlarınızla oynamadan önce kıyafetleri değiştirmeyi deneyin.

Ayrıca kendinize  tahrip edilmesi zor olan dayanıklı külotlu çoraplardan (kaçmaya dayanıklı külotlu çoraplar olarak da bilinir) alabilirsiniz. Ayrıca bazı opak çorapların kaçması da çok zordur.

Külotlu çorabınızı tamamen mahvedecek bir kaçan ipliği önlemek için hızlı bir son dakika ipucu; En kısa sürede bir miktar şeffaf oje uygulamaktır. Bu, yırtığın büyümesini önleyecektir.

Külotlu çoraplar ve  ile ilgili diğer yanlış mitler:

Ayak parmaklarında dikişsiz külotlu çorap diye bir şey yoktur.

2 denye külotlu çorap hakkında:  Gerçek şu ki, 5 denye çoğu üreticinin gittiği en düşük seviyedir (birçoğu aslında 7-8 denye altında herhangi bir çorap üretmez). Bu nedenle, 2 denye külotlu çorap pek üretilmez.