Siyah kğlotlu çorap en sık kullanılan külotlu çorap modeli

Siyah külotlu çorap nasıl giyilmeli?

esnek siyah külotlu çorap

Siyah külotlu çorap kullanımı çok kolay!

Siyah külotlu çorap, külotlu çorapların seri üretimine başlandığı tarihten beri en güvenli renk seçeneği. Çünkü her kıyafete uyuyor ve bu yüzden hiç risk almadan, kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Siyah külotlu çorap, sadece rengi ile değil desenli ya da çizgili olması, inceliği ve kalınlığı ile hala kendi başına o kadar çok seçenek sunuyor ki! Bu açıdan bakıldığında kendine oldukça sağlam bir yer edindiği yadsınamaz bir gerçek.

Tüm bu seçeneklere karşın, biraz renklenmek, biraz hareketlenmek, bir yanınız farklı bir şeyler denemek isteyebilir elbette. Renkleri ve tarzınızı nasıl eşleştireceğinizi bildiğiniz sürece, kesinlikle göze çarpacak kadar cool olacak ve şık görüneceksiniz. Bunun için birkaç önerimiz var. Bahsettiğimiz konuyu siyah külotlu çorap özelinde tonlama farklılıkları olarak da düşünebiliriz, üzerine eklenecek desen ya da dokularla farklılaştırılmış olarak da ya da başka renklerdeki külotlu çoraplar olarak değerlendirebilirsiniz.

Önceliği kullanım kolaylığı ve göz aşinalığı sebebiyle siyaha vermiş olsak da, sıkılmış olan ya da topluluktan ayrı bir yerde görünmek, sıyrılmak isteyen, cesur, iddialı ya da cool görünmek isteyen kadınlar için renkli seçeneklere yönelmek olası. Burada konu birden derinleşiyor, çünkü çorabın rengini değiştirince işin için başka detaylar girmeye başlıyor. Göz önünde bulundurmanız gereken diğer şeyler (kombin, aksesuarlar, vs) ve birçok renk olasılığın bulunması nedeniyle, en doğru külotlu çorap rengini seçmek kolay değil. Bir de kombin dışında, çorabın üzerindeki desenler, puantiyeler, simleri düşününce elegan ve zevk sahibi görünmek iyice zorlaşıyor.

Ama siyah olsun olmasın bazı kurallar var. Haydi kural demeyelim, o şekilde çok katı görünecek ama bazı kabul görmüş kullanımlar olmadığını da söyleyemeyiz.

Parıltılı Siyah Külotlu Çorap

Madde madde külotlu çorap seçim rehberi:

1. Külotlu çorap seçmeden önce cilt tonunuzu bilin!

Ten renginizin, külotlu çoraplarınızın renk seçiminde çok önemli bir rolü vardır. Örneğin, koyu bir ten tonunuz varsa, daha dengeli bir görünüm elde etmek için daha koyu tonlu külotlu çoraplar kullanabilirsiniz. Beyaz ve gri külotlu çoraplar da uygun olabilir çünkü bunlar sizi fazla göstermez.

Soluk bir cildiniz varsa, pembe ve kırmızı gibi parlak renkli külotlu çorap giymek yanlıştır, çünkü daha solgun görünmenize neden olur.

2. Uygun desenli ya da kıyafetinizi tamamlayacak külotlu çoraba karar verebilmek için vücut tipinizi tanıyın.

Külotlu çorabın rengine karar verirken mevsim, nerede giyileceği, kıyafetin tarzı kadar vücut tipi ve bacak boyu da önemlidir. Uzun ve ince bacakları olan kadınlar külotlu çoraplarını seçerken büyük problemlerle karşılaşmayabilirler, çünkü siyah ve kahverengi külotlu çorapların yanı sıra, daha parlak renkler de giyebilirler. Kırmızı, sarı ve turuncu gibi parlak renklere sahip külotlu çoraplar dikkat çekmenize ve bacaklarınızın uzunluğunu vurgulamanıza yardımcı olur. Kalın gri külotlu çoraplar ise bacaklarınıza biraz hacim katabilir. Zayıf göründüğün için dert edenlere minik bir tüyo vermiş olalım.

Kıvrımlı ve kalın bacakları olan ve alt kısmı daha geniş olan kadınlar için, bacaklarınızın daha ince görünmesi için siyah ve koyu mavi gibi koyu renkli külotlu çorapları seçebilirsiniz. Parlak renkli külotlu çoraplar giymekten kaçının (özellikle desenlerle) çünkü bacağınızı daha kalın gösterir.

3. Kişiliğinizi Tanıyın

Külotlu çoraplarınızın rengi, sizi ve stilinizi yansıtır. Sıradışı ve/veya renkli, heyecanlı biriyseniz, kırmızı, pembe, mavi, turuncu ve sarı gibi parlak ve iddialı renkli külotlu çorapları deneyebilirsiniz. Kıyafetinizin dengelenmesi için koyu renkli elbiseyle / eteklerle eşleştirdiğinizden emin olun. Kahverengi, siyah (özellikle desenli külotlu çoraplar) ve pastel renkli külotlu çoraplar ile seksi ve cesur olabilirsiniz. Bu renkler kadınsı yönünüzü yansıtmanıza yardımcı olur.
Renkli külotlu çoraplar, ilk başta korkutucu görünebilir ancak elbiseniz ve aksesuarlarınızla doğru şekilde eşleştirdiğinizde, kesinlikle harika görüneceksiniz. Seksi,şık, sıradan, resmi veya eğlenceli görünebilir, kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

4. Eşleşen Renkler

Mükemmel bir kıyafet elde etmenin en zorlu yanı, renkleri eşleştirmektir.

Parlak renkli külotlu çoraplarınızı (kırmızı, mor, mavi ve sarı) nötr renkli elbisenizle eşleştirebilirsiniz, çizgili ve noktalı elbiselerle de eşleştirebilirsiniz. Bu renkler pastel, çiçek ve kareli elbiseler / üstler için de mükemmeldir. Aynı zamanda çekici renklerde elbise / üst giydiğiniz zamanlarda beyaz, kahverengi, ve siyah gibi tek renkli külotlu çoraplarla dengeleyebilirsiniz. Genel bir hata olarak görebileceğimiz en yaygın kullanım, tüm kombinin tek rengin çeşitli tonlarından oluşturulması. Kimi noktada ton-sür-ton olarak da adlandırılan bu kullanım, iddialı ya da canlı renkler kullanılmadığı takdirde genel olarak pasif ya da silik bir görünüme yol açıyor. Kastettiğimiz özellikle pastel tonların kullanımı aslında. Yani hata, bir rengin tonlarının seçiminde değil, öne çıkan canlı bir tonun kombinde bulunmaması.

Siyah külotlu çorapla başlamıştık, aynı yerden devam ederek renk kullanımına bir örnek verelim. Kombinin diğer parçalarında, mesela gömlek, tişört, etek ya da pantolonda koyu tondaki grilerin tercih edilmesi yüzünden kontrast etkisi azalıyor ve kişinin yorgun ya da soluk görünmesine sebep olan bir renk kullanımı yapılmış oluyor.

5. Havayı ve sezonu düşünün

Mevsim, külotlu çorap giyerken her zaman dikkate alınmalıdır. Kışın büyük endişe duymazsınız, çünkü kıyafetlerinizi doğru renkle eşleştirdiğinizi hatırladığınız sürece herhangi bir külotlu çorap giyebilirsiniz. Sorun şu ki, yazın bacaklarınızı göstermek istemezseniz ne olur?

Eğer teninizi göstermek istemiyorsanız, ten renginize tam olarak uyan çok ince külotlu çorap giyebilirsiniz. Uyarı; gün ışığı altında bacaklarınız parıldayarak gezmemek için çorabın parlamadığından emin olun.

Bu arada yazlık elbiselerinizi, renkli külotlu çoraplarınızla eşleştirerek de muhteşem olabilirsiniz.

6.Duruma göre giyinin

Külotlu çoraplarınla ​​iyi görünebilirsin ama kıyafetin bu duruma uygun mu?

Düğünler veya resmi akşam yemekleri gibi etkinlikler için çıplak veya sade siyah külotlu çoraplarla şık ancak klasik bir şeyler giyebilirsiniz. Bu külotlu çorap rengi, çekiciliğinizi ve zarafetinizi gösterir.Gündelik etkinliklere gidecekseniz de, göze çarpmak için pembe, sarı ve mavi gibi renkli desenli külotlu çoraplar giymekten korkmayın.

Tek bir külotlu çorap rengine bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Size uygun olabilecek diğer renklerin ne olduğunu keşfetmek için denemeniz gerekir. En sevdiğiniz ve alıştığınız külotlu çoraptan başka bir renge geçmek zor olabilir, yukarıdaki yönergelerimiz / önerilerimiz size yardımcı olacaktır.

Bir de son olarak, tercih ederken kullanımının zor olduğu düşünülen desenli çorap konusu var. Aslında desenli çoraplar kullanmayı bilenler için o kadar fark yaratıyor ki! Sizin için o konuyu da derleyip toparlıyoruz, bir göz atmayı ihmal etmeyin!