Beyaz soket çorap

Soket Çorap: Beyaz ile tekrar gündemde!

Soket çorap, belki de en çok kullanılan çorap çeşidi…

Özellikle erkekler tarafından yoğun olarak kullanılan soket çorap, her tür desen ve renkte üretilmesine karşın öne çıkanlar siyah ve beyaz soket çorap. Ve 80’lerde moda olmuş, başka renk çorap giyenleri utanmak durumunda bırakan beyaz soket çorap geri dönüyor!

2019 ilkbahar yaz modası başlığı altında kendine kocaman bir yer bulacak bir ipucu paylaşmak istiyoruz: beyaz soket çoraplar!

Son birkaç yıldır ufak ufak kendini göstermeye, farklı tarz kullanımları başlamıştır ama yeni sezonda soket çoraplar uzun zamandır görmediği ilgiyi görecek. Geride kaldığı ve artık bir daha popüler olmayacağı düşünülen beyaz soketler birçok kişiyi yanıltmakla kalmadı. Aynı zamanda dokumasıyla olsun, desenleriyle ve ayakkabı tercihiyle çok öne çıkacağının işaretlerini de vermeye başladı. Bu trende ilişkin ilham almak istiyorsanız takipte kalmaya devam etmenizi öneririz.

beyaz soket çorap, elbise ve kalın topuklu açık ayakkabı ile kombinlenmiş.

Soket çorap topuklu ayakkabı ile giyilir mi?

Gündelik giyimin giderek daha fazla konfor düşüncesine odaklanmasıyla birlikte moda ya da şık görünmek başlıkları altında kendine yer bulan spor ayakkabılar ile -özellikle de beyaz spor ayakkabılar, sneakerlar ile- daha sık kullanılmaya başlayan beyaz soket çoraplar gayet cool görünüyor. Spor ayakkabı ile kullanımı zaten şu an yürürlükte ve üzerine pek bir şey söylemeye gerek yok. Fakat topuklu ayakkabılar deyince iş değişiyor! Beyaz soket çorap ile topuklu ayakkabı kombini herkese uymayabilir hatta itici bile bulunabilir. Elbette bazı uyarlamalar yaparak kendinize yakıştırdığınız bir kullanım bulmak mümkün. Aykırı olmakla ilgili cesursanız, herkes kullanmaya başlamadan topuklu ayakkabılarınızla kullanmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

Gelelim botlara. Beyaz çoraplarınıza gözünüz henüz alışmadıysa, siyah botlarla kullanarak geçişi yumuşatabilirsiniz. Beyaz çorap ve siyah bot ikilisini günlük kullanımıza rahatça sokabilirsiniz. Sokak modası denince fakat beyaz soket çorapları günlük stilinize uyarlamanın farklı yolları da bulunuyor. Bu yeni trende alışma evresini rahat atlatmak için siyah botlar tercih edebilirsiniz. Beyaz çorap siyah bot ikilisini günlük stilinize rahatça dahil edebilirsiniz.

Bir başka tarz da maskülen kullanımda ortaya çıkıyor. Soket çorapları Chelsea ve/veya Oxford tipi ayakkabılarla birlikte kullanmak oldukça moda. Ayakkabılardaki maskülen havayı dengeleyen bir unsur olduğu için kombininizin diğer parçalarında da aynı dengeyi göz etmeniz sağlıklı olur. Bu maskülen kullanım, sadece beyaz değil başka renklerin de kullanımına imkan tanıyor ve böylece bir yandan modaya uyarken diğer yandan kendi tarzınızı ortaya koyma imkanı veriyor. Maskülen tarzdaki ayakkabı ve beyaz çorapları jean, şort ve etekle birlikte rahatça kullanabilirsiniz.

Bakalım moda başımıza daha ne işler açacak!

Külotlu çoraptan vazgeçmeyenler ise ilkbahar – yaz tavsiyelerini gözden geçirmek isteyebilir. Ayrıca, erkekleri de ilgilendiren bir konu daha var: Renkli çoraplar!